• https://www.facebook.com/yanginmalzemeleri
  • https://plus.google.com
  • https://twitter.com/URS_Yangin
Misyonumuz Vizyonumuz
Yangın Malzemeleri
Müşterilerimiz
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Malzemeleri
Yangın Rekoru
Kalite Politikamız
Tüplü Yangın Dolabı
Şirket Profili
İtfaiyeci Bareti
 Yangın Malzemeleri Fiyat Listesi
Yangın Dolabı Çeşitleri
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam144
Toplam Ziyaret152953
Takvim
Önerilen Siteler
Kablosuz Yangın Algılama Sistemi

Siemens, yangın algılama sistemlerini daha verimli hale getiren yeni kablosuz yangın algılama sistemini duyurdu. Kısaca Swing olarak adlandırılan Siemens Wireless Next Generation sistemiyle kablolamanın uygulanamadığı ya da tercih edilemediği yerlerde güvenilir bir sistem kurmak mümkün hale geliyor.

Siemens Swing, failsafe kablosuz ağ ile patentli ASA (Advanced Signal Analysis) teknolojisini bir araya getiriyor. Swing sistemi, kenetlenme teknolojisi temelinde redundant haberleşme ile kablolu çözüme denk bir şekilde güvenli ve güvenilir olarak haberleşmeyi üst seviyeye taşıyor. Kenetli ağ ortamında her kablosuz cihaz yakınındaki cihazla haberleşiyor ve bu sayede bilgi iletimi için her zaman en az iki yedekli yola sahip olunuyor. Güvenilirliği yükseltmek için cihazın çoklu kanal ile iki frekans bandı bulunan sistemde bir arıza durumunda ağa otomatik giriş ile kanal ve/veya frekansı değiştirebiliyor ya da bilgileri yakınındaki cihaz aracılığıyla ileterek haberleşmesini “onarabiliyor”. Böylece tüm mevcut bilgiler, her zaman ağ geçidine, dolayısıyla yangın kontrol paneline ulaşabiliyor.

Kenetlenme teknolojisi, geniş ağlar kurarken farklı bir fayda da sağlıyor. Her yangın dedektörünün komşu cihaz ile haberleşmesi sırasında merkezi ağ geçidiyle doğrudan kablosuz iletişim kurmasına gerek kalmıyor. Bir ağ geçidi kullanılarak, 60 metre kapsama alanında, yani takriben 5 kata kadar monte edilebiliyor.

Her Swing yangın dedektörü iki optik ve iki ısı sensörlü yedekli bir sensör sistemine sahip olarak geliyor. ASA teknolojisinin sağladığı özel parametre setleri, dedektör konfigürasyonunu özel çevre koşullarına göre optimize etmeye olanak tanıyor. ASA teknolojisi, dedektör sinyalini gerçek zamanlı yorumlayarak parametre setlerini dinamik olarak adapte ediyor. Böylece güvenilirlik koşulları yerine getirilirken yanlış alarmların da önüne geçiliyor. Tüm bu avantajlar, bina teknolojileri sistemleri için alarm hatayla tetiklendiğinde oluşan finansal zararı kompanze etmek dahil olmak üzere Gerçek Alarm Garantisi sunar.

Swing, sahip olduğu yüksek düzeydeki esneklik ve güvenilirlikle özellikle estetik veya yapısal nedenlerle kablolamanın mümkün olmadığı yerlerde de ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Tarihi binalar, müzeler, değişken kullanımlı endüstriyel binalar, fuar ve sergi alanları gibi mevcut doku üzerinde değişiklik yapılması uygun olmayan ortamlar ile sürekli dolu olan otel odaları ve ofisler gibi bakım ve montaj için zaman kısıtı olan yerler de Swing sayesinde yüksek seviyede güvenilirliğe sahip oluyor. 

Siemens Altyapı ve Şehirler Sektörü (Münih, Almanya), yaklaşık 87.000 çalışanı olan bir şirket olarak, büyük şehirler ve bu şehirlerin altyapıları için sürdürülebilir teknolojiler sunmaktadır. Bu teknolojiler arasında, tümleşik mobilite çözümleri, bina ve güvenlik teknolojileri, güç dağıtım çözümleri, akıllı şebeke uygulamaları ve düşük ve orta gerilimli ürünler yer almaktadır. Sektör, Raylı Sistemler, Mobilite ve Lojistik, Düşük ve Orta Gerilimli Ürünler, Akıllı Şebekeler ve Bina Teknolojileri birimlerinden oluşur. 

Siemens-www.siemens.com/infrastructure-cities

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
2483 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın