• https://www.facebook.com/yanginmalzemeleri
  • https://twitter.com/URS_Yangin
Misyonumuz Vizyonumuz
Yangın Malzemeleri
Müşterilerimiz
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Malzemeleri
Yangın Rekoru
Kalite Politikamız
Tüplü Yangın Dolabı
Şirket Profili
İtfaiyeci Bareti
 Yangın Malzemeleri Fiyat Listesi
Yangın Dolabı Çeşitleri
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.44727.4771
Euro8.97059.0065
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam88
Toplam Ziyaret212034
Takvim
Önerilen Siteler
Grundfos pompaları başarılı yangın söndürme sistemlerine destek sağlıyor!

Empire State binası ve Trump Towers gibi dünyaca ünlü binalarda kullanılan etkili yangın söndürme pompalarıyla yangın söndürme sistemleri konusundaki iddiasını ortaya koyan Grundfos, sektörü bilinçlendirmek için attığı ciddi adımlarla da fark yaratıyor. Grundfos, Ankara’da şubesi bulunan Gebze merkezli Grundfos Akademi ile mühendis ve teknisyenlere yönelik eğitimler verirken, farklı bölgelere giderek de sektörel bilgileri paylaşıyor. Grundfos, son olarak Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde “Sulu Yangın Söndürme Sistemleri” üzerine bir seminer verdi. Söz konusu seminer ile katılımcıların yangın pompaları, sprinkler tesisat ekipmanları ve sprinkler tesisat tasarımı hakkında bilgilenmeleri ve sonrasında yangına karşı projeler üretmelerinin sağlanması amaçlandı.

Toplam 212 kişinin katıldığı seminerde Antalya Makina Mühendisleri Odası Şube Başkanı Hüseyin Barut tarafından yapılan açılış konuşmasından sonra, Grundfos Akdeniz Bölge Müdürü Venüs Pala tarafından Grundfos Pompa'nın tarihçesi hakkında bilgi verdi. Grundfos Yangın Söndürme Sistemleri Ürün Sorumlusu Barkın Perçin "Grundfos yangın ürün programı ve pompa tipleri" ve "Dünyadaki yangın sistemleri standartları" konularında bilgileri katılımcılarla paylaştı. Yangın korunum sistemlerinde kullanılan yangın pompalarının seçim ve montaj standartlarını NFPA 20 (National Fire Protection Association) onayı tüm dünyada yaygın geçerliliğe sahipken ülkelerin kendi içlerinde uymak zorunda olduğu standartlar bulunuyor. Türkiye’deki binalarda Türk Standartları Enstitüsü’nün Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğine uymak zorunlu ve kurulan pompa sistemlerinde Türk Standartları Enstitüsü’nden onay almak gerekiyor. Yaptığı konuşmada yangın pompa tiplerine de değinen Perçin şunları söyledi: “Grundfos farklı ihtiyaçlara yönelik olarak çeşitli yangın pompa çözümleri bulunuyor. Grundfos AEF yatay ayrılabilir gövdeli yangın pompaları, AEF dizel sürücülü yangın pompaları, TUF/TUTF yatay çok kademeli yangın pompaları, dik tip yangın pompaları, PVF hat tipi yangın pompaları, elektrik motorlu yangın pompa seti ve dizel sürücülü yangın pompa seti olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Seminerin ikinci bölümünde ise "NFPA 20'ye göre yangın pompaları","Sprinkler tesisatları ve tesisat elemanları","NFPA 13'e ve TS EN12845'e uygun sprinkler tesisatı tasarımı" hakkında katılımcılara uygulamalı eğitim verildi. Seminer sonunda katılımcılar sınava tabi tutuldu ve başarılı katılımcılara Grundfos Akademi tarafından katılım sertifikaları verildi.

Sektörün bilinçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2009 yılında kurulan Grundfos Akademi’de, sulu yangın söndürme sistemlerinin kullanıldığı fabrikalar, oteller, iş merkezleri, enerji santralleri, itfaiye teşkilatları ve benzeri kuruluşlar için “Yangın Söndürme Sistemleri” başlıklı 2 günlük bir eğitim bulunuyor. Ayrıntılı bilgi www.grundfos.com.tr adresinden alınabilir.

  
3957 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın