• https://www.facebook.com/yanginmalzemeleri
  • https://twitter.com/URS_Yangin
Misyonumuz Vizyonumuz
Yangın Malzemeleri
Müşterilerimiz
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Malzemeleri
Yangın Rekoru
Kalite Politikamız
Tüplü Yangın Dolabı
Şirket Profili
İtfaiyeci Bareti
 Yangın Malzemeleri Fiyat Listesi
Yangın Dolabı Çeşitleri
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret335844
Takvim
Yangın Tüpleri

YANGIN TÜPLERİ NEDEN KULLANILMALIDIR

Büyüklerimiz dikkat edin üç şey var ki ihmale gelmez demiştir. Şayet ihmalkar davranırsanız faturası ağır olabilir diye yıllar önce uyarmışlar. Bunlar borç, hastalık ve yangındır. Bunları hafife alan insanların akıbetinin genelde üzücü olduğunu hepimiz görmekteyiz. Bilgi eksikliği nedeniyle üzücü olayların yaşanmaması için  Yangın Tüplerinden bahsetmek yararlı olacaktır.

Yangın deyince aklımıza  ilk gelen şey Yangın Tüpleridir. Çevremize baktığımızda, Yangın Tüpleriyle ilgili üç grup görüyoruz.

1. grup : Aldığı eğitim nedeniyle önemine inandığı veya bir yangında kendisinin, çevresindeki bir yakının zarar gördüğü ya da yangın söndürme  cihazı nedeniyle en az zararla kurtulduğunu gördüğü için  bulunduruyor. Sürekli periyodik kontrolünü yapıyor ve  cihazın doğru kullanımını biliyor.Her fırsatta çevresindeki insanları bu noktada bilgilendirmeye ve ilgilendirmeye çalışıyor.

2. grup : Resmi veya özel kurumlarda denetimlerde sorulduğu veya aldığı araçla geldiği, işyeri ruhsatı alırken, ihaleye girerken istendiği için bulunduruyor. Hiç denemediği için, kullanımını doğru dürüst bilinmiyor, cihazın boş veya dolu olması fark etmiyor. İstenmesini, boşa masraf olarak görüyor.

3. grup  : Bilgi eksikliği nedeniyle bulundurmuyor. Fakat yangın söndürme cihazı bulundurduğunda ve doğru kullanımını bildiğinde ihtiyaç halinde kendisine ve çevresine neler kazandırabileceği hayatın içinden örneklerle kendisine anlatıldığında derhal bulundurmaya çalışıyor.

Bu bağlamda ‘’ yangınlar için küçük küçük masraf yapmaktan çekinmeyiniz. Zira büyük büyük gemileri küçük küçük delikler batırır’’ diyen filozoftan hareketle bu işin mutlaka ciddiye alınması herkesin yararına olacaktır.

Bu nedenle; Resmi işlerimizde istendiği için yıllar önce bir defa alınmış, depoya atılmış ve belki soran olur düşüncesiyle göstermelik olarak bulundurulan, kullanım dışı olan, dolu veya boş olduğu bilinmeyen yangın söndürme cihazı bulundurmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Yönetici ve  Amir konumunda bulunan yetkililer bu işi küçümsemeyerek ara sıra da olsa gittikleri yerlerde Yangın Tüplerine bakmaları çok faydalı olacaktır. Zira  "ön tekerleği, arka tekerlek takip eder veya telkinden çok, temsil önemlidir"  diye güzel bir atasözümüz var.

Fiziksel olarak mevcut bulunan Yangın Tüpleri, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere daima fonksiyonel olarak kullanılabilir durumda olmalıdır. Bu noktada öncelikle  resmi kurumlar ve araçlar örnek olmalıdır.

Evlerimizde, iş yerlerimizde, apartmanlarımızda ortak alanlarda kullanımını bilmek şartıyla, mutlaka yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır. Denizli web tasarım

 

Önerilen Siteler

Kiralık Vinç ve Kiralık Forklift hizmetini Kiralık Sepetli Vinç adresinden alabilirsiniz. Vinç kiralama hizmetleri firmasından tüm İstanbul ilçe ve semtleri için alınabiliyor.

Kulaklı Zincir

Özel Zincir İmalatı

Wippermann Zincir

Paslanmaz Zincir

Akülü Tekerlekli Sandalye

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yatağı

Yangın Hortumu Fiyatları

Yangın Hortumu Fiyatları

Ateş, birçok madde karşısında oldukça kuvvetli tahriş gücüne sahiptir. Yakıcı özelliklere sahip olan ateş, ciddi yangınlara neden olarak bir anda her şeyi küle çevirir. Bunun için özellikle okul ve resmi kurum gibi insanların toplu bulunduğu yerlerde, yangına karşı özel tedbirler zorunlu hale gelmiştir. Yangın köşesi olarak bilinen bu köşelerde, yangın hortumu fiyatları kategorisinde satışa sunduğumuz ürünler de bulunmaktadır. Yıllarca bekleyen ve çürümeyen bu hortumlarla, yangına ilk müdahalede başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bez ve kauçuk hortumların tesisat girişleri ve suyun çıkış bölümleri, özel aparatlarla desteklenmiştir. Bu aparatlar standarttır ve kullanımı oldukça kolaydır.

Anında Müdahale

Her yangın için en büyük sorun anında müdahaledir. Anında müdahale yapabilmek için, pratik kullanımlı hortumlar gerekir. Bu hortumlar bezdir ve kolaylıkla rulo haline getirilebilir. Rulo haline getirilebilen bu ürünler, yangın hortumu fiyatları kategorisinde satılmaktadır. Kargo seçenekleriyle adrese teslim edilen bu ürünlerimiz, uzun yıllar kullanılabilir. Resmiyette belirlenen renklerle desteklenen bu ürünler, yangın hortumu fiyatları sektöründe, en çok tercih edilen ürünlerdir. Kırmızı renk, itfaiyenin rengidir. Genellikle kırmızı renk tercih edilmektedir. Ancak bizde beyaz renk de bulunmaktadır. Bez olan bu ürünlerin uzun ömürlü özellikleri nedeniyle, kullanım problemi meydana gelmemektedir.

Kolay Kullanımlı Tasarım

Yangınlara zamanında müdahale edilmediği zaman, ciddi maddi hasar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken en önemli işlem, hızlı müdahaledir. Tatbikatlar bu açıdan önemlidir. Yüksek su debisini meydana getirebilen yangın hortumlarıyla, ciddi yangınlar kolaylıkla engellenmektedir. Yıllarca deforme olmadan saklanabilen bu ürünlerimiz, yangın hortumu fiyatları kategorisinde, yangın dolaplarıyla birebir uyumlu özelliklere sahiptir. Yangın tesisatı ile uyumlu özellikleriyle tercih edilen bu ürünlerimiz, çürümez, paslanmaz ve yırtılmaz özellikleriyle tercih edilmektedir. Ateş söndürüldükten sonra su tamamen süzülür ve Bu süzme işleminin ardından kolaylıkla rulo halinde sarılabilir.

Dolaplarla uyumlu olanlar da, dolaplardaki rulo kısmına sorunsuz bir şekilde sarılmaktadır. Yangın hortumu fiyatları kategorisindeki ürünlerimizi, acil olarak kullanabilirsiniz. Acil ve etkili müdahale için, bu müdahaleyi kolay bir şekilde gerçekleştirecek olan malzemeler tercih edilmelidir. Yangın söndürme işlemlerinin kolay bir şekilde gerçekleşmesi için, firmamızın yangın hortumu fiyatları çerçevesinde satışa sunduğu ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Yangın Hortumu


Yorumlar - Yorum Yaz