• https://www.facebook.com/yanginmalzemeleri
  • https://twitter.com/URS_Yangin
Misyonumuz Vizyonumuz
Yangın Malzemeleri
Müşterilerimiz
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Malzemeleri
Yangın Rekoru
Kalite Politikamız
Tüplü Yangın Dolabı
Şirket Profili
İtfaiyeci Bareti
 Yangın Malzemeleri Fiyat Listesi
Yangın Dolabı Çeşitleri
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.44727.4771
Euro8.97059.0065
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret211949
Takvim
Önerilen Siteler
Yangın hortumu ve yangın dolabı tatbikatı yapıldı

Siirt Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından yangın tatbikatı yapıldı. Siirt Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde düzenlenen tatbikat öncesi öğrencilere yangınların çıkış nedeni ile ilgili sunum veren Siirt İtfaiye Amiri Misbah Yılmaz, olası bir yangına karşı nasıl müdahale edilebileceğini anlattı.

Yılmaz, yangın anında meydana gelebilecek bir paniğin can ve mal kaybını artıracağını belirterek, "Yangın esnasında kişinin ilk olarak kendini kurtarması gerekir. Yangında yapılabilecek bir panik can kaybını artırabileceğinden dolayı sağduyulu olunmalıdır. Evde, okulda veya iş yerinde yangın söndürme tüpü bulundurulmalı, bu tüplerin çalışıp çalışmadıkları mutlaka kontrol edilmelidir. Yanıcı maddeleri kaloriferden uzak tutmalıdır. Yangın merdiveni ve yangın acil çıkış kapılarını daima açık tutulmalı, yangına karşı uyarıcı duman detektörü edinmeliyiz. 110 itfaiye ve 112 acil servis ambulansın telefon numaralarını mutlaka hafızada tutularak bu konuda bilinç oluşturulmalıdır." dedi. 

Daha sonra uygulamaya geçilerek hastane bahçesinde sembolik olarak yangın çıkarılarak ekipler tarafından su ve yangın söndürme cihazlarıyla müdahale edildi. Etkinlik, yaygının çıkış anında hastanede bulunan hastaların tahliyesi yapılırken, yaralı bir hastaya nasıl müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterilmesiyle sona erdi. CİHAN

  
3984 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın