• https://www.facebook.com/yanginmalzemeleri
  • https://twitter.com/URS_Yangin
Misyonumuz Vizyonumuz
Yangın Malzemeleri
Müşterilerimiz
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Malzemeleri
Yangın Rekoru
Kalite Politikamız
Tüplü Yangın Dolabı
Şirket Profili
İtfaiyeci Bareti
 Yangın Malzemeleri Fiyat Listesi
Yangın Dolabı Çeşitleri
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret338701
Takvim
Yangın Tüpleri

YANGIN TÜPLERİ NEDEN KULLANILMALIDIR

Büyüklerimiz dikkat edin üç şey var ki ihmale gelmez demiştir. Şayet ihmalkar davranırsanız faturası ağır olabilir diye yıllar önce uyarmışlar. Bunlar borç, hastalık ve yangındır. Bunları hafife alan insanların akıbetinin genelde üzücü olduğunu hepimiz görmekteyiz. Bilgi eksikliği nedeniyle üzücü olayların yaşanmaması için  Yangın Tüplerinden bahsetmek yararlı olacaktır.

Yangın deyince aklımıza  ilk gelen şey Yangın Tüpleridir. Çevremize baktığımızda, Yangın Tüpleriyle ilgili üç grup görüyoruz.

1. grup : Aldığı eğitim nedeniyle önemine inandığı veya bir yangında kendisinin, çevresindeki bir yakının zarar gördüğü ya da yangın söndürme  cihazı nedeniyle en az zararla kurtulduğunu gördüğü için  bulunduruyor. Sürekli periyodik kontrolünü yapıyor ve  cihazın doğru kullanımını biliyor.Her fırsatta çevresindeki insanları bu noktada bilgilendirmeye ve ilgilendirmeye çalışıyor.

2. grup : Resmi veya özel kurumlarda denetimlerde sorulduğu veya aldığı araçla geldiği, işyeri ruhsatı alırken, ihaleye girerken istendiği için bulunduruyor. Hiç denemediği için, kullanımını doğru dürüst bilinmiyor, cihazın boş veya dolu olması fark etmiyor. İstenmesini, boşa masraf olarak görüyor.

3. grup  : Bilgi eksikliği nedeniyle bulundurmuyor. Fakat yangın söndürme cihazı bulundurduğunda ve doğru kullanımını bildiğinde ihtiyaç halinde kendisine ve çevresine neler kazandırabileceği hayatın içinden örneklerle kendisine anlatıldığında derhal bulundurmaya çalışıyor.

Bu bağlamda ‘’ yangınlar için küçük küçük masraf yapmaktan çekinmeyiniz. Zira büyük büyük gemileri küçük küçük delikler batırır’’ diyen filozoftan hareketle bu işin mutlaka ciddiye alınması herkesin yararına olacaktır.

Bu nedenle; Resmi işlerimizde istendiği için yıllar önce bir defa alınmış, depoya atılmış ve belki soran olur düşüncesiyle göstermelik olarak bulundurulan, kullanım dışı olan, dolu veya boş olduğu bilinmeyen yangın söndürme cihazı bulundurmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Yönetici ve  Amir konumunda bulunan yetkililer bu işi küçümsemeyerek ara sıra da olsa gittikleri yerlerde Yangın Tüplerine bakmaları çok faydalı olacaktır. Zira  "ön tekerleği, arka tekerlek takip eder veya telkinden çok, temsil önemlidir"  diye güzel bir atasözümüz var.

Fiziksel olarak mevcut bulunan Yangın Tüpleri, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere daima fonksiyonel olarak kullanılabilir durumda olmalıdır. Bu noktada öncelikle  resmi kurumlar ve araçlar örnek olmalıdır.

Evlerimizde, iş yerlerimizde, apartmanlarımızda ortak alanlarda kullanımını bilmek şartıyla, mutlaka yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır. Denizli web tasarım

 

Önerilen Siteler

Kiralık Vinç ve Kiralık Forklift hizmetini Kiralık Sepetli Vinç adresinden alabilirsiniz. Vinç kiralama hizmetleri firmasından tüm İstanbul ilçe ve semtleri için alınabiliyor.

Kulaklı Zincir

Özel Zincir İmalatı

Wippermann Zincir

Paslanmaz Zincir

Akülü Tekerlekli Sandalye

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yatağı
Yangın Dolabı 30 Metre Hortumlu

Hızlı ve pratik bir şekilde çıkan yangını engellemek için, yangın köşesi malzemelerinin tam olması gerekir. Yangındaki en önemli malzeme şüphesiz yangın hortumudur. Bu hortumun arızalı olması, delik veya kopuk olması, ciddi yangınlarda büyük zarara neden olur. Yangın dolabı 30 metre hortumlu ürünler, su tesisatı ile uyumludur. Hortumun özel bir teknikle sarılmaktadır. Dolaba tam olarak sığan bu hortum, hızlı bir şekilde çekildiği zaman hemen kullanılabilir. Yangın dolabı 30 metre hortumlu ürünlerinde istediğiniz kullanım özelliklerini bulabilirsiniz.

Yangın Prosedürüne Uygun

Kullanım özellikleri bakımından aradığınız özellikleri bir araya getiren bu ürünler, statik boya özelliklerine sahiptir. Prosedüre uyan tasarımlarımız sağlam ve ısıya dayanıklıdır. Yangın dolabı 30 metre hortumlu ürünlerle, zamanında müdahale çok daha kolay hale gelecektir. Tek kapılı, çift kapılı, sulu sistem, çatılı, safari tipi ve polyester özellikleriyle satışa sunulan bu ürünlerimiz, kolay sipariş özellikleriyle gönderilmektedir. Yangın dolabı 30 metre hortumlu ürünlerimizdeki kolay kullanım özellikleri, istediğiniz teknik özellikleri bir araya getirebilmektedir.

Görsel Özellikler

Yangın malzemeleri kırmızı renkte üretilmektedir. İnsanların toplu şekilde yaşadığı yerlerde, yangına ilk müdahale araçlarının bulundurulması, resmi prosedürle zorunlu hale getirilmiştir. Su tesisatına bağlanan ve hızlı kullanım özellikleriyle anında yangına müdahale edebilmek için, yangın dolabı 30 metre hortumlu ürünler tercih edilmektedir. Bu kategoride yapacağınız bütün alımlarda, firmamız uygun satış avantajlarını sizler için gerçekleştirmektedir. Yangın dolabı 30 metre hortumlu kategorisindeki bütün ürünlerimiz, duvara montajlanması çok kolaydır. Esnemeyen kapak, ve dayanıklı dış kısım, bu ürünün kalitesini ortaya koymaktadır.

Yüksek sıcaklık ve şiddetli soğuklar, kırılmalara neden olmaktadır. Birinci sınıf malzemeden üretilen ve elektro statik boya ile renklendirilen bu ürünlerimiz, uzun yıllar rahat kullanıma sahiptir. Yangına müdahale etmek için, hızlı, pratik ve etkili bir şekilde müdahale, bu kategoride oldukça önemlidir. Yangın dolabı 30 metre hortumlu malzemenin kolay ve etkili kullanım özellikleri, istediğiniz çözümleri kısa zamanda gerçekleştirecektir. Hızlı ve etkili kullanım özellikleriyle tercih edilen yangın dolabı 30 metre hortumlu ürünler, darbelere karşı dayanıklıdır. Bulunduğu mekana uyum sağlayan ve fazla yer kaplamayan ürünümüz, estetik tasarımlarla üretilmiştir.

  
1702 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın