• https://www.facebook.com/yanginmalzemeleri
  • https://twitter.com/URS_Yangin
Misyonumuz Vizyonumuz
Yangın Malzemeleri
Müşterilerimiz
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Malzemeleri
Yangın Rekoru
Kalite Politikamız
Tüplü Yangın Dolabı
Şirket Profili
İtfaiyeci Bareti
 Yangın Malzemeleri Fiyat Listesi
Yangın Dolabı Çeşitleri
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret338698
Takvim
Yangın Tüpleri

YANGIN TÜPLERİ NEDEN KULLANILMALIDIR

Büyüklerimiz dikkat edin üç şey var ki ihmale gelmez demiştir. Şayet ihmalkar davranırsanız faturası ağır olabilir diye yıllar önce uyarmışlar. Bunlar borç, hastalık ve yangındır. Bunları hafife alan insanların akıbetinin genelde üzücü olduğunu hepimiz görmekteyiz. Bilgi eksikliği nedeniyle üzücü olayların yaşanmaması için  Yangın Tüplerinden bahsetmek yararlı olacaktır.

Yangın deyince aklımıza  ilk gelen şey Yangın Tüpleridir. Çevremize baktığımızda, Yangın Tüpleriyle ilgili üç grup görüyoruz.

1. grup : Aldığı eğitim nedeniyle önemine inandığı veya bir yangında kendisinin, çevresindeki bir yakının zarar gördüğü ya da yangın söndürme  cihazı nedeniyle en az zararla kurtulduğunu gördüğü için  bulunduruyor. Sürekli periyodik kontrolünü yapıyor ve  cihazın doğru kullanımını biliyor.Her fırsatta çevresindeki insanları bu noktada bilgilendirmeye ve ilgilendirmeye çalışıyor.

2. grup : Resmi veya özel kurumlarda denetimlerde sorulduğu veya aldığı araçla geldiği, işyeri ruhsatı alırken, ihaleye girerken istendiği için bulunduruyor. Hiç denemediği için, kullanımını doğru dürüst bilinmiyor, cihazın boş veya dolu olması fark etmiyor. İstenmesini, boşa masraf olarak görüyor.

3. grup  : Bilgi eksikliği nedeniyle bulundurmuyor. Fakat yangın söndürme cihazı bulundurduğunda ve doğru kullanımını bildiğinde ihtiyaç halinde kendisine ve çevresine neler kazandırabileceği hayatın içinden örneklerle kendisine anlatıldığında derhal bulundurmaya çalışıyor.

Bu bağlamda ‘’ yangınlar için küçük küçük masraf yapmaktan çekinmeyiniz. Zira büyük büyük gemileri küçük küçük delikler batırır’’ diyen filozoftan hareketle bu işin mutlaka ciddiye alınması herkesin yararına olacaktır.

Bu nedenle; Resmi işlerimizde istendiği için yıllar önce bir defa alınmış, depoya atılmış ve belki soran olur düşüncesiyle göstermelik olarak bulundurulan, kullanım dışı olan, dolu veya boş olduğu bilinmeyen yangın söndürme cihazı bulundurmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Yönetici ve  Amir konumunda bulunan yetkililer bu işi küçümsemeyerek ara sıra da olsa gittikleri yerlerde Yangın Tüplerine bakmaları çok faydalı olacaktır. Zira  "ön tekerleği, arka tekerlek takip eder veya telkinden çok, temsil önemlidir"  diye güzel bir atasözümüz var.

Fiziksel olarak mevcut bulunan Yangın Tüpleri, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere daima fonksiyonel olarak kullanılabilir durumda olmalıdır. Bu noktada öncelikle  resmi kurumlar ve araçlar örnek olmalıdır.

Evlerimizde, iş yerlerimizde, apartmanlarımızda ortak alanlarda kullanımını bilmek şartıyla, mutlaka yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır. Denizli web tasarım

 

Önerilen Siteler

Kiralık Vinç ve Kiralık Forklift hizmetini Kiralık Sepetli Vinç adresinden alabilirsiniz. Vinç kiralama hizmetleri firmasından tüm İstanbul ilçe ve semtleri için alınabiliyor.

Kulaklı Zincir

Özel Zincir İmalatı

Wippermann Zincir

Paslanmaz Zincir

Akülü Tekerlekli Sandalye

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yatağı
Yangın Hortumu Çeşitleri

Pvc, kauçuk ve bez malzemeden üretilen yangına özel hortumların kullanım özellikleri tam olarak bilinmelidir. Tatbikat bu kategoride önemlidir. Yangın hortumu çeşitleri kategorisindeki ürünlerimiz, istediğiniz etkili görselliği sizler için pratik bir şekilde hazırlamaktadır. Dayanıklı, çürümeyen, deforme olmayan ve resmi prosedüre göre renklendirilen bu ürünler, firmamızın uzmanlık alanına girmektedir. Yangın hortumu çeşitleri kategorisinde bez ve kauçuk hortumları sizler için özel olarak hazırlamaktayız.

Dayanıklı ve Etkili

Hiç kimsenin arzu etmediği yangınlar, başımıza geldiği zaman, can ve mal kaybına karşı ciddi bir mücadele veririz. Çok şiddetli yangınlarda, daha önceden hazır bulunan yangın hortumu çeşitleri, istediğiniz etkiyi kolaylıkla gerçekleştirmektedir. Kullanımı kolay olan ve rulo şeklinde sarılabilen bu ürünler, dolap çalışmalarına uyum sağlamaktadır. Sulu sistem yangın dolaplarıyla uyumlu hortumlar, firmamızın özel üretim kategorisine girmektedir. Yangın hortumu çeşitleri, su tesisat montajı ve suyun tazyikli gönderen özel aparatı ile kolay kullanım özelliklerine sahiptir.

Sokaklardaki yangına özel hazırlanan vanalarla uyumlu özelliklere sahip hortumlarımız, bütün yangın olaylarında, söndürme araçları ile birebir uyumludur. Resmi prosedüre göre hazırlanan ve üretilen bu ürünler, yangın köşesi uygulamalarına uyumlu kullanım özelliklerine sahiptir.

Yangın Problem Değil

Yangına tedbir almak, en önemli konudur. Bu nedenle yangın söndürme cihazları çoğu yerde zorunludur. Büyük yangınlarla mücadele için tüpler yeterli gelmez. Bunun için su tesisatına bağlı olan özel yangın hortumu çeşitleri kategorisindeki ürünler gerekir. Bu ürünlerin kullanımı çok kolaydır ve uyumlu özellikleriyle tercih edilmektedir. Hava koşullarının çürütücü, bozucu ve benzeri olumsuz etkilerine karşı, yangın hortumu çeşitleri oldukça pratik çözümler meydana getirebilir. Teknik özellikleriyle tercih edilen bu ürünler, söndürme işlemlerinde hızlı bir şekilde açılır ve yüksek su debisi sağlamak suretiyle yangının kısa sürede sönmesini sağlar. Kalın yapısı nedeniyle, tercih edilen ürünler içerisinde yer almaktadır.

Yangın köşesi belki yıllarca kullanılmaz ama yıllarca çürümeden kalabilecek malzemelerle yangın köşesi her zaman hazır olmalıdır. Bu ürünlerden biri de yangın hortumları kategorisindeki ürünlerimizdir. Kargo seçenekleriyle kısa zamanda adresinize gönderebiliriz. Bez ve kauçuk yangın hortumlarımızla, yangına zamanında müdahale etmek çok daha kolay olacaktır.

  
1576 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın