• Yangın Söndürme Malzemeleri
  • Yangın dolapları, yangın vanaları, yangın lansları, yangın rekorları, yangın hortumları, yangın tüpleri, iş güvenliği, izolasyon malzemeleri
  • YANGIN REKORLARI
  • Alman ve İtalyan Yangın Rekorları, Rekor Kapakları
  • YANGIN VANALARI
  • Yangın Vanaları
  • İtfaiye Bağlantı Ağzı
  • İtfaiye Bağlantı Ağzı
  • Yangın Lansları
  • Yangın Lansları
  • Yangın Hidrantları
  • Yangın Hidrantları
  • Yangın Hortumları
  • Yangın Hortumları
  • Yangın Dolapları
  • Yangın Dolapları
  • Yangın Söndürme Cihazları
  • Yangın Söndürme Cihazları
  • İş Güvenliği Malzemeleri
  • İş Güvenliği Malzemeleri
  • Yangından Korunma Ekipmanları
  • Yangından Korunma Ekipmanları
  • İzolasyon Malzemeleri
  • İzolasyon Malzemeleri
 • https://www.facebook.com/yanginmalzemeleri
 • https://twitter.com/URS_Yangin
Misyonumuz Vizyonumuz
Yangın Malzemeleri
Müşterilerimiz
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Malzemeleri
Yangın Rekoru
Kalite Politikamız
Tüplü Yangın Dolabı
Şirket Profili
İtfaiyeci Bareti
 Yangın Malzemeleri Fiyat Listesi
Yangın Dolabı Çeşitleri
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret338698
Takvim
Yangın Tüpleri

YANGIN TÜPLERİ NEDEN KULLANILMALIDIR

Büyüklerimiz dikkat edin üç şey var ki ihmale gelmez demiştir. Şayet ihmalkar davranırsanız faturası ağır olabilir diye yıllar önce uyarmışlar. Bunlar borç, hastalık ve yangındır. Bunları hafife alan insanların akıbetinin genelde üzücü olduğunu hepimiz görmekteyiz. Bilgi eksikliği nedeniyle üzücü olayların yaşanmaması için  Yangın Tüplerinden bahsetmek yararlı olacaktır.

Yangın deyince aklımıza  ilk gelen şey Yangın Tüpleridir. Çevremize baktığımızda, Yangın Tüpleriyle ilgili üç grup görüyoruz.

1. grup : Aldığı eğitim nedeniyle önemine inandığı veya bir yangında kendisinin, çevresindeki bir yakının zarar gördüğü ya da yangın söndürme  cihazı nedeniyle en az zararla kurtulduğunu gördüğü için  bulunduruyor. Sürekli periyodik kontrolünü yapıyor ve  cihazın doğru kullanımını biliyor.Her fırsatta çevresindeki insanları bu noktada bilgilendirmeye ve ilgilendirmeye çalışıyor.

2. grup : Resmi veya özel kurumlarda denetimlerde sorulduğu veya aldığı araçla geldiği, işyeri ruhsatı alırken, ihaleye girerken istendiği için bulunduruyor. Hiç denemediği için, kullanımını doğru dürüst bilinmiyor, cihazın boş veya dolu olması fark etmiyor. İstenmesini, boşa masraf olarak görüyor.

3. grup  : Bilgi eksikliği nedeniyle bulundurmuyor. Fakat yangın söndürme cihazı bulundurduğunda ve doğru kullanımını bildiğinde ihtiyaç halinde kendisine ve çevresine neler kazandırabileceği hayatın içinden örneklerle kendisine anlatıldığında derhal bulundurmaya çalışıyor.

Bu bağlamda ‘’ yangınlar için küçük küçük masraf yapmaktan çekinmeyiniz. Zira büyük büyük gemileri küçük küçük delikler batırır’’ diyen filozoftan hareketle bu işin mutlaka ciddiye alınması herkesin yararına olacaktır.

Bu nedenle; Resmi işlerimizde istendiği için yıllar önce bir defa alınmış, depoya atılmış ve belki soran olur düşüncesiyle göstermelik olarak bulundurulan, kullanım dışı olan, dolu veya boş olduğu bilinmeyen yangın söndürme cihazı bulundurmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Yönetici ve  Amir konumunda bulunan yetkililer bu işi küçümsemeyerek ara sıra da olsa gittikleri yerlerde Yangın Tüplerine bakmaları çok faydalı olacaktır. Zira  "ön tekerleği, arka tekerlek takip eder veya telkinden çok, temsil önemlidir"  diye güzel bir atasözümüz var.

Fiziksel olarak mevcut bulunan Yangın Tüpleri, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere daima fonksiyonel olarak kullanılabilir durumda olmalıdır. Bu noktada öncelikle  resmi kurumlar ve araçlar örnek olmalıdır.

Evlerimizde, iş yerlerimizde, apartmanlarımızda ortak alanlarda kullanımını bilmek şartıyla, mutlaka yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır. Denizli web tasarım

 

Önerilen Siteler

Kiralık Vinç ve Kiralık Forklift hizmetini Kiralık Sepetli Vinç adresinden alabilirsiniz. Vinç kiralama hizmetleri firmasından tüm İstanbul ilçe ve semtleri için alınabiliyor.

Kulaklı Zincir

Özel Zincir İmalatı

Wippermann Zincir

Paslanmaz Zincir

Akülü Tekerlekli Sandalye

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yatağı

Anasayfa

Yangın Malzeme Dolabı Ve Yangın Hortumları


Yangın DolabıYangın vanası çeşitleri ve fiyatlarıİtfaiye Bağlantı AğzıYangın rekoru çeşitleri ve fiyatları
Yangın TüpüYangın LansıYangın HidrantlarıYangın Hortumları
Yangından korunma ekipmanlarıYüksek ısı izolasyon malzemeleriSalmastralarİş güvenliği malzemeleri
İzolasyon levhalarıFlanş contalarıSilikon levhalar, lastik levhalarKelepçeler

Yangın (Malzemeleri, Yangın Dolabı, Vanası, Rekoru, Hortumu, Tüpü)

Yangın dolabı imalat ve pazarlama sektöründe yaklaşık 10 yıldır yangın malzemeleriyangın dolabıyangın tüpüyangın rekoruyangın vanasıyangın hortumu, salmastra pazarlama ve satışını gerçekleştiren URS Yangın, aşağıda listelenen malzemeleri de ürün portföyüne dahil ederek sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Yüksek kalite ve düşük maliyet politikasından hiçbir zaman ödün vermemiş olan firmamız, yurt içi piyasasında gerekli başarıyı sağladıktan sonra yurt dışı piyasasına da açılarak yangın malzemeleri ithalatçı ve ihracatçısı statüsüne ulaşmayı başarmıştır.

Yangın söndürme ekipmanları imalatı ve satışını yapan firmamız, kurulduğu günden bu yana yangın söndürme sistemleri alanında Türkiye ve yurt dışı sektörde kendini kanıtlamış ve güvenilir statüde ki firmalardan biri olma ayrıcalığını taşımaktadır. URS Yangın, Türkiye'nin ve dünyanın farklı noktalarında yangın tüpleri toptan ve perakende satışları ile tüketiciyle buluşmaktadır. Kaliteye odaklanan ve yenilikçi yaklaşımı benimsemiş olan firmamız, yangın söndürme sistemleri alanında tanınan bir firma konumunda yer almaktadır.

Firmamızın yurt içi ve yurt dışı piyasada toptan ve perakende satış ve pazarlamasını yaptığı ürünlerden bazıları şunlardır: Yangın dolabı, yangın vanaları, yangın lansı, yangın rekorları, yangın hortumu, yangın tüpleri, yangın malzemeleri, klepe, çekvalf, fittings malzemeleri, iş güvenliği, gemi ve fabrika malzemeleri, sanayi su hortumları, teknik hırdavat malzemeleri, yüksek ısı izolasyon malzemeleri iş gözlüğü.

Yangın Dolabı

Yangın dolabı çeşitlerimiz: Sulu sistem yangın dolabı çeşitleri, özel üretim yangın dolabı, polyester yangın dolabı olarak gruplandırılabilir. Firmamız, işletmenizde kullanmakla yükümlü olduğunuz her çeşit yangın dolabı ve yangın ekipman dolabı imalatı ve satışını gerçekleştirmektedir. Sulu sistem yangın dolapları, sahra tipi yangın dolabı ve diğer yangın dolabı çeşitleri, uygun fiyatları ve yüksek kalitesi ile sitemizde mevcuttur. Yangın dolabı ve yangın malzemeleri çeşitlerimiz TSE ve diğer dünya standartlarına birebir uygundur.

Yangın Dolabı Talimatı

 • Yangın dolabı önü daima açık tutulup önüne pano, dolap vs. konmayacaktır. Yangın dolabı üzerine kırmızı zemine beyaz "YANGIN" uyarı işareti ve yakınında görülür şekilde  "110 yangın ihbar" numarası yazılı bunacaktır.

 • Yangın dolapları içindeki hortumların bir ucu vanaya, diğer ucu lansa bağlı bulunup, hortum her an kullanıma hazır halde tutulacaktır.

 • Yangın dolabının içi daima temiz tutularak, içerisine kağıt, toz bezi vs. konmayacaktır.

 • Yangın dolabı amacı dışında kullanılmayacaktır.

 • Binanın su ana vanasının yeri sorumlu personel tarafından bilinecektir.

 • Açıldığında hortumlara yeterli derecede tazyikli suyun gelip gelmediği, her ay sorumlular tarafından kontrol edilip, kontrol formuna düzenli olarak işlenecektir.

 • Afet bilincinin oluşması ve personelin muhtemel yangınlara karşı bilinçli ve paniksiz olarak müdahale etmesini sağlamak amacıyla üç ayda bir farklı yangın dolabı tatbikatlarla denenecektir.

 • Kullanılan yangın hortumu (bez türleri) kurutularak, ortadan ikiye katlanıp açıldığında takılmadan kolayca gelecek şekilde makaraya sarılacaktır.

 • Vanalar açıldığında dolap içerisinde su sızıntısı olmayacak; şayet arızalı hortumlar, kelepçeler, contalar varsa değiştirilmeleri için derhal kurum amirine bildirilecektir. 

Yangın Dolabı Modelleri

 • Dolapsız Yangın Hortumu Makaraları
 • Sıva Üstü Yangın Hortumu Makaralı Yangın Dolabı

 • Sıva Altı Yangın Hortumu Makaralı Yangın Dolabı

 • Serbest Duran Makaralı Yangın Hortumu

 • Yangın Hortumu Makaraları ve Yangın Dolabı

Yangın Tüpü

1 kg'lık yangın tüpü, 2 kg'lık yangın tüpü, 5 kg, 6 kg, 50 kg kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri olarak sayılabilir.

Yangın Vanası

Alman tip yangın vanası, İtalyan tip yangın vanası, sarı yangın vanası ve itfaiye bağlantı ağzı olarak sınıflandırılabilir.

Yangın Rekoru

Alman ve İtalyan tip yangın rekoru, iç ve dış dişli sarı yangın rekoru ile birlikte yangın rekoru kapakları da firmamızda satılmaktadır.

Müşterilerimizin istek ve taleplerini karşılayacak şekilde ürün çeşitlerimiz ve stoklarımız sürekli yenilenmektedir.
URS Yangın malzemeleri, yangın dolabı, yangın vanası, yangın rekoru, yangın hortumu, yangın tüpü toptan ve perakende satış firması olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Yangın Dolabı İmalat Ve Pazarlama

İnsanlar için bir felaket olan yangın afeti, özel tedbirlerle kolay bir şekilde önlenebilir. Bu kategoride, resmiyette özellikle insanların toplu olarak ikamet ettiği yerlerde, yangınla mücadele için gerekli malzemelerin bulundurulması zorunlu hale getirilmiştir. Bunun nedeni, yangına zamanında müdahaledir. İtfaiyenin işini kolaylaştırmak için ve meydana gelebilecek can kaybını önlemek için yangın malzemeleri kategorisinde gerekli malzemelerin tedarik edilmesi gerekir. Yangına hızlı müdahale, ürünlerimizin asıl amacını teşkil etmektedir. Hortumların kullanım şekli, pratik kullanım özelliklerine sahiptir. Tam anlamıyla dolaba sığdığı için, görsel olarak her hangi bir görüntü bozukluğuna neden olmamaktadır. Vana açma ve hortumun hızlı bir şekilde çıkarılması, çok pratik bir şekilde gerçekleşmektedir.

Pratik Dolaplar

Dolap tasarımlarımızın en önemli özelliği, söndürme işlemi için kullanılacak hortumu pratik bir şekilde muhafaza etmesidir. Kapağı ile düzenli ve tertipli bir dekor oluşturan ürünlerimiz, yangın dolabı seçeneklerinde, kolay satış hizmetleriyle adresinize gönderilmektedir. Su sistem, çatılı, sahra tasarım ve tek kapılı gibi sınıflarda satışa çıkarılmaktadır. Su tesisatı ile uyumlu yangın dolabı tasarımıyla, kolay montaj özelliklerine sahiptir. Boya özellikleri ise oldukça pratiktir. Statik boya kullanılmaktadır ve bu boya çok dayanıklıdır. Sızdırmayan ve yıllarca rahat kullanılan bu ürünler yangın dolabı farkı ile müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Dolabın kapağı sağlamdır ve uzun süre kullanımda deforme olmamaktadır. Kullanım özellikleri çok farklıdır ve istediğiniz özellikleri bir araya getirmektedir.

Teknik Özellikleriyle Birinci Sınıf

Dolap tasarımlarımız, mekana uyum sağlayan ve yangın köşesi kategorisindeki çalışmalarla görsel olarak oldukça estetik ürünlerdir. Yangın dolabı ürününün ısıya dayanıklı olması da oldukça önemli bir konudur. Özel ve etkili çözüm yöntemlerini tercih eden firmamız, garantili özellikleriyle tercih edilen bu yangın dolapları, acil müdahalede kullanmaktadır. Yangın dolabı ürünlerimizde, iki kapılı veya tek kapılı seçeneklerin yanı sıra, ekipmanların saklanması için de özel modelleri vardır. Hortum özelliği, sulu sistem özelliği, tek kapı özelliği ve boyut, dolaplarımızın fiyatlandırılmasında etkili özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüksek ısıya dayanıklı yangın ekipman dolabı ürünlerimiz, aynı zamanda olumsuz hava koşullarının olumsuz yan etkilerine karşı dayanıklıdır ve aynı zamanda uzun ömürlü kullanım özelliklerine sahiptir.

Yangın Hortumları

Yangına müdahalenin en önemli seçeneği tabi ki hortumlardır. Isıya dayanıklı olan, kolay kolay delinmeyen bu ürünler, firmamızın etkili satış özellikleriyle müşteriye ulaştırılmaktadır. Yangın hortumları seçeneklerinde, bez hortum ve kauçuk hortum seçenekleri, firmamız tarafından satılmaktadır. Bez hortumlar, beyaz ve kırmızı renktedir.

Kullanım Özellikleri Kaliteli

Yangın çıktığı zaman, tatbikat yapanlar, çok hızlı müdahale edebilir. Dayanıklı, çürümeyen ve uzun yıllar güvenle kullanılan yangın hortumları, kolay pazarlama teknikleriyle adresinize ulaşmaktadır. Kolay kullanım özellikleriyle tercih edilen bu yangın hortumları, resmi prosedüre göre hazırlanmıştır. Yangına müdahale için özel olarak oluşturulan köşelerde kullanılan bu malzemeler, birinci sınıf tercih özelliklerine sahiptir. Bez olan ürünler kolay bir şekilde sarılmaktadır. Bu nedenle hızlı bir şekilde kullanılmaktadır. Yırtılmayan ve delinmeyen özel tasarımıyla, yangın hortumu için en iyi seçenekleri sizler için hazırladık.

Girişi ve Çıkışı Standart

Yangınlara özel olarak hazırlanan ve imal edilen bu ürünlerde, su tesisat giriş kısmı ve yangına tazyikli su gitmesi için imal edilen uç kısmı, pratik kullanım özellikleriyle tercih edilmektedir. Standart uç kısımları, istediğiniz özellikleri aynı anda bir arada tutmaktadır. Dayanıklı ve kullanımı pratik olan bu ürünlerde, suyun yüksek debi ile kullanımına uygun özelliklere sahiptir. Yangınlardaki müdahale işlemlerinde, tatbikata uyum sağlayan ve söndürme işlemlerinde etkili sonuçlar veren yangın malzemeleri, istediğiniz kaliteyi sizlere sunmaktadır. Dijital pazarlama olanaklarıyla, anında tüketiciye pazarlanan ürünlerimiz, kısa zamanda kargo seçenekleriyle müşterisine ulaşmaktadır. Ürünlerimizi oto aksesuarı yapan firmalar da kullanabilir.

Profesyonel

Yangınların kolay ve etkili bir şekilde kontrol altına alınması, özel müdahale seçenekleriyle mümkün olabilir. Müdahale kategorisinde, yangın hortumu seçenekleri son derece önemlidir. Bu hortumların kolay kullanılması ve seri bir şekilde kullanılması, istediğiniz etkili sonuçları meydana getirebilir. Teknik özelliklerinin yanı sıra estetik görünümleriyle, yangın köşesi çalışmalarında görsel olarak uyumlu tasarım özelliklerine sahiptir. Kullanım özellikleri, suyun açılması, hortumun kısa zamanda yangın yerine uzatılması gibi konular dikkate alınarak oluşturulmuştur. Kısa gelen, delik ve zamanla çürümeye yüz tutan ürünler, yangın esnasında ciddi mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle yıllarca dayanıklı olan ve çürüme gibi olumsuzluklarla karşılaşmayan yangın hortumları tercih edebilirsiniz.

Yangın Dolabı ve Yangın Hortumu Satışı Yaptığımız Türkiye İlleri:

İstanbul Ankara İzmir Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa, çanta imalatçıları zeytinburnu Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak 

Vinç Kiralama işlerimizde bize yardımcı olan Canbey Vinç Firmasına teşekkür ediyoruz. Referanslarımız sayfasından ürünlerimizi tercih eden firmaların listesine ulaşabilirsiniz.

Siemens, yangın algılama sistemlerini daha verimli hale getiren yeni kablosuz yangın algılama sistemini duyurdu.
Yangın Söndürme cihazlarının toptan ve perakende satışı
11.07.2014
11.07.2014
 2